Boğa Burcu Yıllık Burç Yorumu

0
Boğa Burcu Yıllık Burç Yorumu
Boğa Burcu Yıllık Burç Yorumu

Boğa Burcu Yıllık Burç Yorumu

İLİŞKİLERDEN YANA KISMETLERİNİZ VAR

İkili ve birebir ilişkiler, birliktelikler, evlilik ve ortaklık konularında önemli gelişmelere ve büyük farkındalıklara gebe bir yıl sizin için 2018. İlişkilerinize bakış açınızı topyekûn değiştirebileceğiniz bir yılda olabilirsiniz. 8 Kasım’a kadar sürecek olan Jüpiter Akrep transitinde karşınızdaki kişi, eşiniz veya yakın arkadaşınız yaşamınızın odak noktası, mihenk taşı olabilir. Bu dönemde eğer evli değilseniz evlenebilir veya ciddi bir birlikteliğe başlayabilirsiniz. Karşınızdaki kişiyi keşfetmek, anlamak, onunla ortak hareket etmek yaşamınızın temel amaçlarından biri olabilir. Neredeyse hiçbir işe tek başına girişmemeyi tercih edebilirsiniz. Yalnızlık bu yıl size oldukça uzak bir duygu olabilir. Bu şekilde düşünüldüğünde her türlü ortaklığa da oldukça açık olabilirsiniz.

Ancak 15 Mayıs’tan itibaren şartlar biraz daha zorlayıcı olabilir. Jüpiter size bir gül bahçesi vaat etmiyor. Aksine ilişkiler açısından katetmeniz gereken yolları dikenli veya dikensiz önünüze seriyor. Karşınıza iyi olduğu kadar kötü insanları, düşmanları da çıkarabilir. Hiç şüphesiz bunun size katacağı büyük bir bilgelik de var ama en önemlisi 15 Mayıs’tan itibaren hayatınızda başlayacak yeni değişim süreciyle birlikte görünümünüz, tarzınız, yaklaşımınız, duruşunuz,’kendinizi ortaya koyma şeklinizdeki farklılaşma. Olduğunuzdan çok daha farklı görünebilirsiniz. Adeta ruhunuzda sakladığınız, gizlediğiniz ve atıl bıraktığınız benliğinizi dışarıdan bambaşka ve farklı görünecek şekilde ortaya koyabilirsiniz. Sıradışı görünümüzle herkesi şaşırtmaya hazır olmalısınız.

Geçtiğimiz yılın sonunda zor bir alanınızı terk eden Satürn bu yıl kişisel gelişim, yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı işler ve konular alanında yapılanma fırsatları sunabilir. Aslında başta zor gibi görünen girişimleri fırsata dönüştürmek size bağlı. Zira bu imkanlar bir tepside size sunulmayabilir ve zor yollardan gelebilir. Buna mukabil düşünce, felsefe ve inanç yapınızı yeniden inşa etmenizi sağlayabilir. Bilgelik yolunda çok daha radikal adımlar atmanıza, yeni ufuklar açmanıza, yeni vizyonlar geliştirmenize sebep olabilir. Uzaklardan alacağınız haberler, yabancılarla ilişkileriniz engeller teşkil etse de bunları aşarak ufkunuzu çok daha ileri boyutlara taşıyabilirsiniz. Fiziksel manada seyahatleriniz kısıtlansa da ruhsal anlamda büyük yolculuklar içine girebilirsiniz.

Gezegenlerin geri gittiği retro bir yıl yaşıyoruz 2018’de. Bu da ciddi değerlendirme süreçlerine işaret ediyor, genel anlamda. Ancak spesifik olarak burcunuzun gezegeni olan Venüs’ün retro yaptığı 5 Ekim-16 Kasım tarihlerinde özellikle sağlığınıza ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. 5 Ekim -1 Kasım tarihleri ilişkiler açısından eski konuları, geçmiş anıları, eski eşinizi, sevgilinizi, yaşadıklarınızı yeniden gündeme getirebilir. Ancak retro sırasında özellikle ilişkiler adına herhangi bir karar veya yargıda bulunmamak gerekiyor. Evlilik ve birliktelik yolunda herhangi bir adımdan da kaçınmak gerekli. 1-16 Kasım arasında çalışma ortamınızda ve gündelik yaşamınızda ilişkilerden kaynaklanabilecek problemlere dikkat etmelisiniz. Sizden daha alt seviyede veya bu seviyede gördüğünüz bir kişiyle ilişki gündeme gelebilir. Ancak yine aynı şekilde retro döneminde her türlü ilişki kararından uzak durmalısınız.

Mars’ın retro yaptığı 26 Haziran-12 Ağustos arasında üstlerinizle, yöneticilerinizle, sizden yaşlı, olgun veya itibar sahibi kişilerle ilişkilerinizi tartışma ve kopmaya sürüklememeye çalışmalısınız. Mars retrosunun sürdüğü 12-27 Ağustos arasında ise yabancılarla ilişkilere, yurt dışı bağlantılı konularda engellere, seyahat konularına karşı ihtiyatlı davranmalı, tedbirsiz, aceleci tutumlardan mümkün mertebe uzak durmaya çalışmalısınız.

8 Mart-18 Temmuz arasındaki Jüpiter retrosunda özel, birebir ilişkilerinizi değerlendirme, geçmişe, olup bitenlere bakma, eksik ve yanlışları görme ve bu yolla kendinizi bilgi ve tecrübe anlamında geliştirme fırsatından yararlanmalısınız.

Satürn’ün retro yaptığı 17 Nisan-6 Eylül tarihleri arasında yurt dışı bağlantılı işlerde yavaşlama, durgunluk yaşayabilirsiniz. Yüksek öğrenim konularındaki çeşitli engellerle uğraşmak ve bu engelleri aşmak için yollar bulmak gerekebilir.

Merkür’ün gerilediği 22 Mart-15 Nisan, 26 Temmuz-19 Ağustos, 16 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında iletişim problemlerine, elektronik ve haberleşme cihazlarındaki aksaklıklara, trafik sorunlarına karşı tedbirli davranmalısınız. İş anlaşmalarını daha sonraki tarihlere erteleyebilirsiniz. Ayrıca ertelenen, geciken konularla muhatap olabilirsiniz.

Bu yıl üç Güneş tutulması gerçekleşiyor. 15 Şubat 2018’deki tutulma iş hayatınız, kariyeriniz, hedefleriniz ve planlarınızla ilgili edinmeniz gereken bilgi, birikim ve tecrübeyi hatırlatan nitelikte olabilir. Bu yönde yenilikçi, sıradışı yaklaşımınızı ve fikirlerinizi temel bilgiler ve eğitimle desteklemeniz gerektiğini hatırlatırken özellikle yöneticilerinize ve üst düzey kişilere karşı aşırı tepkilerden uzak durmaya çalışmalı ve arkadaşlarınızın desteğini gözardı etmemelisiniz.

Yılın ikinci tutulması ise 13 Temmuz 2018’de gerçekleşiyor. Bu tutulma kardeşlerinize, kuzenlerinize, komşu ve yakın akrabalarınıza ait konuları gündeme getirirken, kişisel gelişim, inançlarınız ve düşünce şekliniz açısından yaşadığınız dönüşümün yansımalarını kurduğunuz iletişimde görebilirsiniz. Kısa yolculuklar, ziyaret ve görüşmeler gündeme gelebilir.

Son tutulma ise 11 Ağustos 2018’de gerçekleşiyor. Bu tutulma ev ve aile konularında, geçmişinizle ve köklerinizle de bağlantılı olabilecek gelişmeleri gündeminize taşıyabilir. Ev yaşamınızdaki değişimler, yeni bir eve, yere, ortama taşınma şeklinde tezahür ederken yapacağınız anlaşmalara, vereceğiniz söz ve taahhütlere dikkat etmeli, gerektiğinde bir kez daha düşünmelisiniz. Köklü değişimler zihinsel anlamda yorucu bir süreci de beraberinde getirebilir.

Alıntıdır. Kaynak: https://www.elle.com.tr/astroloji/boga/yillik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz